Historia, Absolwenci

Historia Szkoły Podstawowej w Przecławiu zaczęła się 1 września 1995 roku, kiedy to oddano do użytku nowy budynek i powołano placówkę oświatową. Od początku dyrektorem szkoły była pani Maria Palacz. Wspaniały pedagog, matematyk, przyjaciel uczniów i nauczycieli. Pracę w nowo otwartej szkole rozpoczęło 13 pedagogów, w tym większość młodych stawiających pierwsze kroki w nauczycielskim zawodzie.

W ciągu lat  szkoła radykalnie zmieniła swe oblicze. Obecnie posiada przestronne pracownie, nowoczesną bibliotekę i czytelnię, salę komputerową, wspaniałe obiekty sportowo-rekreacyjne. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w salach, o wystrój których zadbali nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.

Dzieje szkoły obejmują wiele zmian organizacyjnych. Początkowo była szkołą ośmioklasową, a  cztery lata później  stała się szkołą sześcioklasową.

Ważnym etapem w historii był 1 września 2002 r. kiedy to została powołana nowa placówka –  Zespół Szkół w skład której weszły: Szkoła Podstawowa w Przecławiu i Publiczne Gimnazjum w Kołbaskowie.  Publiczne Gimnazjum w Kołbaskowie powstało 1 września 1999r. w latach 1999-2002 kierowała nim pani Maria Pawliszewska. W momencie połączenia szkół oddano nowe skrzydło budynku, z nowymi, przestronnymi salami. Pierwszym dyrektorem Zespołu Szkół była pani Urszula Pańka. Od 1 września 2004 do 31 sierpnia 2011r. funkcję tę sprawowała pani Ewa Cydzik, a w roku szkolnym 2011/2012 p. Maria Pawliszewska i Edyta Majewska-Gargula.

Rok 2012 przyniósł kolejne zmiany. Nastąpiło rozwiązanie Zespołu Szkół i powołanie dwóch odrębnych placówek – Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum. Wykorzystując bazę szkoły stworzono Punkt Przedszkolny a Gimnazjum przeniosło się do nowego obiektu, sąsiadującego z „podstawówką”.

Budynek, w którym mieści się obecnie Szkoła Podstawowa to imponujący kompleks z architektonicznym rozmachem oraz wspaniałymi obiektami sportowo ? rekreacyjnymi. Od 1 września 2012 roku dyrektorem szkoły jest pani Beata Bitel. Szkoła jest nie tylko miejscem nauki. Staramy się, aby była centrum integracji życia społeczności dla której powstała.

Dorobek naukowy, wychowawczy, kulturalny i sportowy naszej szkoły jest dość duży. W minionym latach były chwile trudne i radosne, były również kłopoty, ale i duże sukcesy. Szkoła dumna jest przede wszystkim ze swoich uczniów, którzy tutaj właśnie zdobywają wiedzę, realizują swoje pasje, uczą się żyć dla siebie a także dla innych. Wielu z naszych absolwentów w innych szkołach to uczniowie wyróżniani, najlepsi, stawiani za wzór.

ABSOLWENCI – ROK SZKOLNY 2019/2020

ABSOLWENCI – ROK SZKOLNY 2018/2019