logo kolor-lux

Projekt „Edukacja warta zachodu”

We wszystkich szkołach na terenie gminy Kołbaskowo, w tym także w naszej Szkole Podstawowej w Przecławiu, realizowany był projekt „Edukacja warta zachodu”. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wartość projektu to niemalże 1 mln zł, a dofinansowanie to 95 %.

Projekt był realizowany przez Gminę Kołbaskowo wraz z partnerem prywatnym Mały Inżynier Ewa Bednarek.

Projekt był realizowany do sierpnia 2018 r.

Dzieci mogły uczestniczyć w następujących zajęciach:

• zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia z języka angielskiego,
  • zajęcia z języka niemieckiego,
  • zajęcia z matematyki,
  • zajęcia przyrodniczo-ekologiczne,
  • zajęcia z programowania,
  • zajęcia z robotyki.

Celem zajęć jest doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych, kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz rozwój systemu indywidualnej pracy z uczniami, prowadzące do wzmocnienia ich zdolności do przyszłego zatrudnienia.

W ramach projektu odbyły się także szkolenia dla nauczycieli z nowoczesnych form prowadzania zajęć.

W roku szkolnym 2016/2017 został także zakupiony sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematycznych.

Więcej informacji na stronie Gminy Kołbaskowo:

FOTO GALERIA – rok szkolny 2017/2018

FOTO GALERIA – rok szkolny 2016/2017