1. DOKUMENTY PLACÓWKI:
    Statut Szkoły Podstawowej w Przecławiu, Organizacja pracy Punktu przedszkolnego w rozdziale 4 – Statut-SP (plik .pdf).
  2. OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE – opłaty za pobyt dziecka w Punkcie Przedszkolnym oraz za wyżywienie muszą być dokonywane przelewem na konta Szkoły Podstawowej lub gotówką w kasie Urzędu Gminy Kołbaskowo. Wpłaty gotówkowe u intendenta nie będą przyjmowane. Opłaty miesięcznej za pobyt dziecka w Punkcie Przedszkolnym oraz wyżywienie rodzic dokonuje z góry w terminie do 12 dnia każdego miesiąca. Istnieje możliwość odliczenia w danym dniu stawki żywieniowej za czas nieobecności dziecka w Punkcie Przedszkolnym, tylko i wyłącznie po zgłoszeniu telefonicznym (tel. 91-311-76-08 wew.31) do godziny 7:15. Jeżeli zgłoszenie nieobecności nastąpi w godzinach późniejszych, stawka za wyżywienie nie zostanie za dany dzień odliczona. Wpłaty można dokonywać na konta bankowe:
  3. PRZYPROWADZANIE DZIECI – przypominamy o przyprowadzaniu dzieci do placówki do godz. 8.30- dzieci sześcioletnie- realizujące roczne przygotowanie przedszkolne. Jeśli wyjątkowo zdarzy się sytuacja, że przyprowadzają Państwo dzieci później należy poinformować o tym panią intendentkę lub kucharkę. Opłata za wyżywienie: 04 1240 3927 1111 0010 7139 4593, opłata za przedszkole: 62 1240 3927 1111 0010 7139 4519.
  4. INSTRUKCJA UŻYWANIA KART MAGNETYCZNYCH – w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci przebywających na terenie Punktu przedszkolnego informujemy, że przy drzwiach wejściowych działa automatyczny zamek, otwierany za pomocą karty magnetycznej oraz czytnik z systemem rejestracji i rozliczania pobytu dziecka w placówce. Zbliżeniowa karta magnetyczna otwierająca drzwi wejściowe (1 szt.) posiada odrębny numer i zostanie wypożyczona rodzicom na dany rok szkolny i będzie podlegała zwrotowi po jego zakończeniu. Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość zakupu dodatkowych kart w cenie 5 zł za sztukę.
    • kartą przypisaną do danego dziecka otwieramy drzwi wejściowe – przykładamy kartę do czytnika (nie wpisujemy żadnego kodu, pinu, numeru karty!), który znajduje się na ścianie budynku, przy drzwiach wejściowych do Punktu Przedszkolnego. W tym momencie drzwi do Punktu zostaną otwarte,
    • po wejściu do budynku należy podejść do czytnika, który znajduje się w przedsionku Punktu Przedszkolnego i przyłożyć kartę do czytnika (nie wpisujemy żadnego kodu, pinu, numeru karty!). Godzina przyjścia zostanie automatycznie wpisana do systemu.
    • przy odbiorze dziecka, wychodząc należy podejść do czytnika umieszczonego w przedsionku i przyłożyć kartę do czytnika; godzina wyjścia zostanie wpisana do systemu,
    • czytnika do rozliczania czasu pobytu dziecka używamy tylko 2 x dziennie (w momencie przyprowadzenia dziecka oraz przy odbiorze dziecka z Punktu Przedszkolnego),
    • UWAGA! – na wyświetlaczu należy sprawdzić, czy wyświetlony jest napis: WEJŚCIE czy WYJŚCIE i ewentualnie użyć klawiszy funkcyjnych do zmiany napisu. Klawisz F1 – rejestracja wejścia do Punktu Przedszkolnego, Klawisz F2 – rejestracja wyjścia z Punktu Przedszkolnego

„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” J. Korczak

Punkt Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Przecławiu otworzył swoje podwoje dla najmłodszych milusińskich, we wrześniu 2012 roku. Wójt Gminy Kołbaskowo- p. Małgorzata Schwarz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej – p. Beata Bitel w asyście przedszkolaków uroczyście przecięły wstęgę.

W bieżącym roku przedszkolnym w placówce jest pięć oddziałów. Dwie sale przystosowane są dla potrzeb najmłodszych dzieci. Bezpośrednio z sali „Pszczółek” i „Biedronek” jest dostęp do łazienek. Jedna sala przeznaczona jest na wspólne spotkania (bale, występy teatralne, itp.).

Sale są jasne i przestronne. W placówce jest kuchnia, w której przygotowywane są śniadania i desery. Jedzenie jest urozmaicone i chwalone przez dzieci. Panie przygotowują pasty, które są uatrakcyjnieniem smakowo-kolorystycznym codziennych śniadań. Domowe obiady dowożone są z kuchni w ZPO w Kołbaskowie.

Grono pedagogiczne to młodzi nauczyciele, otwarci na nowe pomysły oraz współpracę z rodzicami. Do najmłodszej grupy, oprócz dwóch nauczycieli pracujących na zmiany, przydzielona jest osoba – pomoc nauczyciela, która pomaga dzieciom w usamodzielnianiu się przy codziennych czynnościach tj. zakładanie odzieży wierzchniej, jedzenie posiłków oraz wspiera panie nauczycielki w codziennych pracach na terenie sali i placówki.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dzieci jest dla nas najważniejsze. Na zewnątrz przedszkola znajduje się monitoring. W godzinach 9-14 drzwi do przedszkola są zamknięte. Rodzice mogą wejść do placówki używając karty magnetycznej.

Dodatkowym atutem naszego przedszkola jest duży i bezpieczny plac zabaw oraz patio ze stolikami, w których dzieci beztrosko oddają się zabawom.

W przedszkolu odbywają się cykliczne imprezy m.in. Dzień Kropki, Dzień Kredki, Kolorowy tydzień, Pasowanie na przedszkolaka, Bal misia, Bal z Mikołajem, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Pierwszy Dzień Wiosny. W okresie wiosennym organizujemy wyjazd do Teatru Lalek Pleciuga i wyjazdy w plener. Współpracujemy z Gminną Biblioteką w Przecławiu, propagując tym samym codzienne czytanie literatury dziecięcej.

W przedszkolu zapewniamy dzieciom zajęcia dodatkowe takie jak: terapia logopedyczna, język angielski, obserwacja pedagogiczno- psychologiczna.

Za dodatkowa opłatą, dzieci mają możliwość uczęszczań na tańce.